Pavel D. F. Hrubý

Počítačový šílenec, amatérský spisovatel a redaktor.

Návrhy her

Hry nejenže hraji, ale na tvorbě a podpoře některých jsem se už podílel. Tady teď přidám odkazy na pár nápadu jak postavit online RPG hru.

Atlantis

Představme si, že vlivem tektonické činnosti došlo někdy v 17. století k vynoření někdejší Atlantidy. V Atlantiku, uprostřed Sargasového moře, kterému se dříve námořní lodě vyhýbaly, se najednou objeví nový ostrov. Kolem roku 1700 začíná jeho kolonizace. Vžijme se do role prvních osadníků této panenské přírody, prozkoumejme ostrov, vybudujme zemědělství, věnujme se řemeslu. Více zde.

Orbis magnus

Hra by mohla být zahájena vhodným datem historie, kdy by se od skutečnosti děj hry “odtrhl” – třeba k 1.1.1000 AD, to je dost hluboko pro seberychlejší tempo hry. V tomto okamžiku kvůli (zatím blíže nespecifikované – třeba morová epidemie) katastrofě končí dosavadní struktura vlád a na celém světě nastává naprostý chaos. Civilizace se zachovala jen v Římě, odkud ji nyní papež bude šířit, přičemž z původních přeživších (NPC) se stanou nevolníci, pouze někteří z nich pak dostanou svobodu (postavy hráčů). Více zde.

Moravia magna

Moravia magna je perzistentní internetová hra na hrdiny s prvky tahové strategie, kde každý hráč hraje sám za sebe a z větší části v reálném čase. Tato varianta počítá s plně programovaným herním prostředí (PHP + MySQL) ovládaným z internetového prohlížeče. (Je třeba dokončit). Více zde. Návrhy databázových tabulek zde.

Moravia magna nova

Moravia Magna Nova by měla být perzistentní budovatelská strategie a zároveň simulace zemědělství, řemesel, obchodu a politiky pro neomezené množství hráčů s nepřímým cílem (hospodářským rozvojem v příslušném povolání postavy hráče – prvek RPG). Více zde. (Koncept je třeba doplnit.)

Na vývoji kterékoliv z těchto her jsem ochotný se podílet.

Licence

%d blogerům se to líbí: