Pavel D. F. Hrubý

Počítačový šílenec, amatérský spisovatel a redaktor.

Literatura

Býval jsem vášnivý čtenář a taky jsem se pokoušel psát. Literatura byla v té době mým hlavním koníčkem. Čtu zejména fantastické knihy (sci-fi i fantasy). Mezi mé oblíbené autory patří hlavně J. R. R. TolkienA. SapkowskiD. SimmonsR. A. HeinleinO. Neff, ale také A. C. ClarkeP. AndersonI. Asimov a F. Herbert. Kromě toho jsem fanouškem Star Treku, což kromě vlastního seriálu obnáší i celou řadu knížek, které se v prostředí tohoto seriálového světa odehrávají.

Jak jsem se již zmínil, pokouším se sám psát. Píši hlavně povídky, opět zejména spekulativního charakteru, jelikož SF je pro mě žánr nejbližší. Napsal jsem i pár delších věcí (novely a skoro romány), zatím však většinou pouze „do šuplíku“. Svoje výtvory publikuji na internetu pod jménem Pavel D. F. na serverech Liter.cz (zde je moje profilová stránka), SASPI.cz (opět nabídnu profilovou stránku) a svého času i na portále Pevnost.cz (dnes již portál neexistuje). Publikoval jsem i na serveru Epika (profil), ale ten je v neustálém vývoji, takže odkazy není možné zaručit. V poslední době jsem uložil pár svých prací na LitWeb (profil pro neregistrované čtenáře není dostupný).

Na Literu jsem působil od května 2006 do konce roku 2007 jako editor sekce povídky. Od ledna 2007 jsem byl redaktorem serveru SASPI (Společenství amatérských spisovatelů). V listopadu 2010 jsem se stal Obráncem Pevnosti.cz. Provádím též jazykové korektury amatérským autorům.

Pokud se o literární servery zajímáte, pozvu vás v budoucnu na stránku věnovanou literárním serverům na tomto webu (zatím je tato stránka ve výstavbě).

Zapojuji se také do literárních soutěží. Za největší úspěchy pokládám 6. místo v kategorii krátká povídka v Ceně Karla Čapka 2007 a vítězství v Mistrovství ČR v tvůrčím psaní pro rok 2006. V ročníku 2007 fan-fiction soutěže z prostředí Star Treku „Můstek je váš“ jsem v kategorii povídka obsadil druhé místo, před tím to bylo místo 5. – 6. Částečným úspěchem bylo i 11. místo v soutěži O stříbřitělesklý halmochron 2006. A nesmím zapomenout na finálovou účast v soutěži Ikaros 2007, které znamenalo publikaci mojí první povídky Šperky Albionu v tištěném médiu – časopisu Ikarie, číslo 3/2008. Ve stejné soutěži jsem postoupil do finále i v roce 2009, povídka Já nejsem dnešní byla publikována v historicky posledním čísle Ikarie 11/2010.

Moje literární pokusy najdete souhrnně na stránce literární tvorby.

%d blogerům se to líbí: